ՔՊ խմբակցութեան անդամ Վիլեն Գաբրիէլեան հրաժարականի դիմում ներկայացուցած է
«Քաղաքացիական պայմանագիր» (ՔՊ) խմբակցութեան երեսփոխան Վիլեն Գաբրիէլեան կը հրաժարի իր երեսփոխանական լիազօրագրէն։ Այս կապակցութեամբ ան Դիմագիրքի իր էջին կատարած է հետեւեալ գրառումը.
«Յարգելի՛ հայրենակիցներ, ունեմ յստակ համոզմունք, որ քաղաքական գործընթացներում առանցքային դեր ունի քաղաքական պատասխանատւութիւն կրելու մշակոյթը:
Անցած Կիրակի Գիւմրի քաղաքում իմ մասնակցութեամբ այսպէս ասած միջադէպերը համարում եմ ոչ-վայել Հայաստանի Հանրապետութեան Ազգային Ժողովի պատգամաւորի վարքին: ԱԺ պատգամաւորը իր առաքելութիւնում պարտաւոր է չդրսեւորել անհարկի վարքագիծ:
Ինձ համար միանշանակ է, որ մեր կուսակցութիւնը ունի լրջագոյն առողջացման եւ կերպարանափոխման կարիք։
Ըստ այդմ՝ բոլորիցդ հրապարակային հայցում եմ ներողութիւն եւ պաշտօնապէս յայտարարում եմ, որ վայր եմ դնում ԱԺ պատգամաւորի լիազօրագիրս: Դիմումը այսօր (Ապրիլ 1-ին) սահմանուած կարգով կը յանձնեմ ԱԺ աշխատակազմ»:
Նշենք, թէ Մարտ 30-ին, Գիւմրիի մէջ ՔՊ երեսփոխան Վիլեն Գաբրիէլեան ոգելից ըմպելիի ազդեցութեան տակ վիճաբանած էր լրագրողներու հետ, հայհոյած անոնց։ Այս միջադէպը լրագրողները նկարահանած եւ տեղադրած էին համացանցին մէջ։